Mennyezeti lámpát keres nagy fényerővel? Jobban szereti, ha cserélhető a fényforrás? Klasszikus formát szeretne? A Fogler lámpatest a megoldás! Kör formájú és matt üveg bura téglalap mintákkal. Minden belsőépítészeti stílushoz tökéletesen passzol. Kettő darab E27 foglalat található benne szembe fordítva, így teljesen körbe világít. Izzószálas körtével vagy kompakt fénycsővel is használható, de mi led fényforrást javaslunk bele. Általános műanyag burkolatú 200° szórású fényforrásokkal is megfelelően nagy fény érhetünk el, de a legjobb hatást a kínálatunkban megtalálható Tungsram Bright Stik nyújtja 240° szórással, vagy az üvegburás filamentek 300° feletti sugárzási szöggel. Akár a hagyományos 100 Wattosat kiváltó led lámpákat is tehetünk bele, így bőven nagy fényerőt érhetünk el és még csak kapcsolgatni sem kell, mivel mozgásérzékelős.
Beltéri használatra javasoljuk, mivel IP20 védettségű. A Fogler DL segítségével irodák, szállodák folyosó megvilágítása tökéletesen kivitelezhető, nem kell attól tartani, hogy felkapcsolva marad, mozgásérzékelője gondoskodik arról, hogy csak addig világítson, amíg tényleg szeretnénk. Lépcsőházak, padlások, raktárak, tárolók hatékony világítása is lehet. Elég egyetlen kiállást létrehozni, nagy fényereje beteríti akár az egész padlást. További előnye, ha esetleg egy fényforrás ki is égne, nem maradunk teljes sötétségben, a másik még tovább üzemel. Rendkívül egyszerű a lámpacsere is, nem igényel különösebb szerelést, csak levesszük a burát, kitekerjük a régit, betekerjük az újat.
Szerelése egészen egyszerű. A bura közepén található leszorító gyűrűt le kell tekerni, így az üveg tányér levehető. Belül találjuk a két foglalatot, a mozgásérzékelőt és a bekötési pontot, rögzítéshez a furatokat.
Célszerű a mennyezeti kiállás körül előjelölni és előfúrni a csavarok helyét, szám szerint hármat. Ügyeljünk rá, nehogy belefúrjunk a vezetékbe. Helyezzük a furatokba a tartozék dübeleket, a lámpatestet illesszük a födémhez úgy, hogy a hálózati vezetéket a megfelelő nyíláson átbújtatjuk, majd a szintén tartozék csavarokkal rögzítjük.
Következik a hálózat bekötése. Erre a célra egy sorkapcsot (csoki) találunk. A jelöléseknek megfelelően illesszük a hálózati vezetékeket a nyílásokba, a fázist (barna, vagy fekete vezeték) a „L” jelöléshez, a nullát (kék vezeték) a „N” jelöléshez, a földelést (zöld, sárga csíkos vezeték) a lefelé mutató szaggatott nyíllal jelölt pontba, majd egy csavarhúzó segítségével rögzítsük.
Már tekerhetjük is a foglalatokba, a kiválasztott fényforrásokat.
Érdemes egy kis időt fordítanunk a mozgásérzékelő beállítására is. Az érzékelő oldalán találhatunk két potenciométert. Egyet „TIME” (idő) és egyet „LUX” (fény) felirattal. Az előbbit tekergetve 12 másodperc és 5 perc között állíthatjuk azt az időtartamot, amíg érzékelés esetén világít a lámpánk; utóbbival pedig beállítható, hogy milyen maximum fényértékig kapcsoljon az érzékelő, tehát nappal is kapcsoljon, vagy csak sötétben.