A kényelmes vásárlás és az igényeinek leginkább megfelelő termékek ajánlása érdekében kérjük, fogadja el az ehhez szükséges cookie-kat a "Rendben" gombra kattintással.

Jóváhagyása esetén többek közt meg tudjuk őrizni beállításait és preferenciáit, illetve az Ön által megtekintett oldalakat, amely jobb vásárlási élményt nyújt majd Önnek. 

Választását később bármikor módosíthatja. 

Az adatfeldolgozással és partnereinkkel kapcsolatos további információkról itt olvashat bővebben:

Adatvédelmi tájékoztató

Ajtónyitás érzékelő beszerelése

Ajtónyitás érzékelő beszerelése
Olvasd el hogyan oldjuk meg legegyszerűbben egy szekrény, tároló automata világítás kapcsolását úgy hogy még csak véletlenül se maradjon rejtett áramfogyasztó.

Furatba illeszthető fejjel és 1,5 m vezetékkel szerelt rövidtávú infra szenzoros kapcsoló.
Fiókok, szekrények, gardróbok belső világítását, akár egy egész szoba világítását kapcsolhatjuk automatikusan. Ha kinyitjuk az ajtót, kihúzzuk a fiókot, a világítás felkapcsol, amint az érzékelő útjába kerül valami, tehát becsukjuk az ajtót, visszatoljuk a fiókot, lekapcsolja azt.
Segítségével még kényelmesebbé tehetjük otthonunkat.

220-240V hálózati feszültségről használható, így bármilyen LED fényforrással, vagy annak tápegységével kompatibilis. A relé és érzékelője között másfél méter hosszú, vékony vezeték található, így szinte bárhova eltehetjük, ahol rejtve van. Tápegység mellé, bútor hátuljára, tetejére. A szenzort a mozgó elemtő, tehát az ajtótól, fióktól maximum 5-6 cm-re kell elhelyezni. 13 mm átmérővel rendelkező furatot kell készíteni, melyben stabilan tartja a négy kis rögzítő fülecske.

Ajtónyitás érzékelő tartozékai

Következőképpen szerelhetjük be. Fontos, hogy áramtalanított körön dolgozzunk! A kapcsolón található kis fedelet egy csavar kitekerésével távolítsuk el. Alatta négyes sor kapoccsal találkozunk, mindegyik fölött a tokra nyomtatva láthatjuk, mit kell oda kötni. Sorrendjük a következő: Első a hálózatból (a falból) érkező fázis „L” jellemzően barna, vagy fekete vezeték. Második a hálózatból érkező nulla „N” jellemzően kék vezeték. Harmadik a kapcsolni kívánt lámpa, világítás nulla „N” kék vezetéke. És végül negyedikként a kapcsolt szálunk a kapcsolni kívánt lámpa fázis „L” vezetéke.

ajtónyitás érzékelő összekapcsolása led panellel

Az eszközben lévő relé ezt szakítja meg. Miután meggyőződtünk arról, hogy szakszerűen kötöttünk be minden vezetéket, a kis fed lapot visszahelyezhetjük és a csavar meghúzásával rászorítjuk a vezetékre. A peremek kialakításának köszönhetően így a vezetékek már nem tudnak kicsúszni. Ezt úgy kell elhelyezni, hogy az ajtótól legtöbb másfél méterre legyen, ugyanis ennyi vezeték áll rendelkezésre. ezt meghosszabbítani nem szabad. A kapcsolódobozból egy tüskés csatlakozó segítségével eltávolíthatjuk az érzékelőt. Vékony hegyű, lapos csavarhúzóval óvatosan nyúljunk be a csatlakozó rögzítő füle fölött és a műanyagot fogva (Nem a vezetéket!) húzzuk ki az egészet. Készítsünk el az érzékelő fej helyét. Legtöbbször az ajtó lapjával szemben, vagy az élére nézve célszerű elhelyezni, fiók esetén az mögé, a bútor hátlapjába ejtett furatba illesszük a fejet. Legvégül újra csatlakoztassuk a kapcsolót és az érzékelő vezetékét a tüskés csatlakozója segítségével. Helyezzük áram alá a kört és készen is vagyunk.

vtac ajtónyitás érzékelő

 

ajtónyitás érzékelő működés közben

Amennyiben nem vagyunk biztosak a szerelést illetően, kérjük szakember segítségét.