A LED-es fénycsövek megjelenésével egyidőben igény mutatkozott arra is hogy a népszerű T5 fénycső is korszerű LED-es változattal is elérhető legyen. Gondoljunk csak a konyhapult alatti kapcsolható lámpatestre vagy a kiállításokon és vásárokon megfigyelhető sorolható fényforrásokra. Ezek nagy része T5 fénycső. A T8-cal ellentétben ez önálló lámpatest vagyis nem szükséges foglalat illetve többnyire saját kapcsolóval van ellátva. A legtöbb gyártó így a Tungsram is két-két rögzítővel és csavarral szereli e termékeit. A leggyakoribb méretek pedig a következők: 30cm, 60cm, 120cm. Mivel ezek mérettől függetlenül sorolhatók, ezért kis kompromisszummal a nekünk megfelelő hosszúság kialakítható. Tehát a 120 centiset összepárosíthatom akár a 30 vagy 60 centissel is és így tovább. A hagyományos fénycsőnél is csak a konyhaszekrény bizonyos hosszúságában volt felszerelve így nem kell azon aggódni hogy a lámpatest nem teljes hosszában ér végig, hiszen a nagy szórásszögnek köszönhetően a fény a munkaasztal minden pontján elegendő lesz. Színhőmérsékletben meleg, hideg és természetes fehér változatok léteznek. Ez alatt 3000, 6000 és 4000 Kelvint kell érteni.
A GE Switch Batten T5-ös sorolható fénycsövét használhatjuk a termék tartozékai közt található kötetlen végű tápkábellel, melyet egy hálózati kiállásra kell kötni, vagy egy villásdugó segítségével konnektorról. Így a fénycső oldalán található kicsi kapcsolóval ki-be kapcsolhatjuk tetszés szerint. Ha sorolni szeretnénk, akkor a GE Eco Batten T5 fénycsőre van szükségünk, mivel a Switch Batten két „anya” csatlakozással rendelkezik, az Eco Batten viszont „apa” csatlakozóval is el van látva.
Mindkét termék a Tungsram saját termékcsaládja, de használat szerint csak a két típust lehet párosítani. A két fénycsövet csak össze kell dugni, és már világít is. A toldalékot NEM lehet kapcsolni az első fénycső kapcsolójával, úgyhogy némi trükköt kell alkalmaznunk. Vagyis az első fénycső lesz a „master” amihez a többi kapcsoló nélküli (eco) csatlakozik. Az áram a lámpatesteken átfolyik, tehát hiába kapcsoljuk le a saját kapcsolójával a többi attól még világítani fog. Ehhez szükségünk van valamilyen fali vagy zsinórkapcsolóra, attól függően, hogy fali kiállásról, vagy aljzatról üzemeltetjük. Egyszerűen csak a fénycső tápkábele, és a hálózat közé kötjük a kapcsolót, és ezzel mindkét fényforrásunkat egyszerre üzemeltethetjük. Ez lehet zsinórkapcsoló vagy valamilyen előre kiépített fali billenő kapcsoló. Ilyen módon maximum 15 tagot kapcsolhatunk össze. Érdekesség, hogy más keleti gyártóknál ez a szám csak 4-6 vagyis sokkal kevesebb lámpatestet engednek összekötni. Nyilván ez a minőség béli különbségből is fakad.
Sarkokat is képezhetünk egy flexibilis toldóval, ami egy kb. 20 cm-es vezeték „anya” és „apa” csatlakozóval, így tetszőleges szögben követhetjük egy bútor vonalát, vagy fordulhatunk egy saroknál. Ez a termékünk Mera PP névre hallgat, ilyen néven kell keresni a webáruházban.
A lámpatestekben beépített tápegység van vagyis külön trafó nem szükséges, közvetlen 230V hálózati feszültségről üzemel. Összeszerelésük és szétszedésük is nagyon gyorsan kivitelezhető tehát rendezvényeken, kiállításokon a standok szétszedésénél a világítás is gyorsan és sérülésmentesen oldható ezáltal megkönnyítve a munkát. Hasonló fényáramot (fényerőt) egy LED szalag installációval körülbelül másfélszeres áron lehetne megvalósítani. A T5 LED fénycső további előnye még, hogy a megvilágítás nem pontszerű, hanem teljesen homogén.