A kényelmes vásárlás és az igényeinek leginkább megfelelő termékek ajánlása érdekében kérjük, fogadja el az ehhez szükséges cookie-kat a "Rendben" gombra kattintással.

Jóváhagyása esetén többek közt meg tudjuk őrizni beállításait és preferenciáit, illetve az Ön által megtekintett oldalakat, amely jobb vásárlási élményt nyújt majd Önnek. 

Választását később bármikor módosíthatja. 

Az adatfeldolgozással és partnereinkkel kapcsolatos további információkról itt olvashat bővebben:

Adatvédelmi tájékoztató

20 gombos rádió frekvenciás LED szalag vezérlő

2019. 06. 06. 21:36:01

Ez a termékünk hosszú évek óta kapható, mégis most láttuk elérkezettnek az időt arra, hogy külön cikkben mutassuk be a tulajdonságait. Egy nagyon kedvelt és bevált termékről lesz most szó. Felhasználási köre széles és az otthoni használathoz szükséges minden olyan tulajdonsággal rendelkezik amire egy átlag embernek szüksége van. A készülék két elemből áll. Az egyik a távirányító, ami kb. 10 év óta nem nagyon változik. Ugyanaz a lapos, gombokkal ellátott kis kütyü aminek az egyik végén egy kis LED dióda található ami a gombok nyomására jelez piros fénnyel. A másik végén az elemtartó található besüllyesztve CR2032 elemmel ami vásárláskor tartozék. A fogyasztást egy műanyag lap akadályozza meg, amit az első használatba vételkor el kell távolítani.

led controller

A másik készüléket hívjuk vezérlőnek vagy egyszerűen csak vevőnek. Itt sem változott sokat a dizájn az évek alatt. Egy ezüst színű fém házban van a lelke a készüléknek. A két végén a felcsavarozáshoz szükséges fém konzolok találhatók. A fedlapon az általános ismertetők mint működtető feszültség és max áramerősség található. 12 és 24 volt egyenáramról egyaránt működtethető. Van egy kis piros led dióda ami a bekapcsolt állapotot jelzi illetve van egy zöld ami csak a távirányító által fogadott jel érzékelésekor villan fel. Mindkét oldalt van DC egyenáram fogadási lehetőség. A DC IN jelzésű befogadó nyíláson csak a műanyag házas DC csatlakozó véggel ellátott tápegységeket képesek fogadni. Az ellentétes oldalon szintén van egy DC egyenáram betáplálási lehetőség. Itt a POWER felirat alatt egy + és egy – szimbólum van. Ide a tápegység vezetékeit kell kötni polaritásnak megfelelően. Természetesen csak az egyik betáplálás szükséges. A LIGHT felirat alatti sorkapcsokra a LED szalag vezetékeit kell kötni. V+ általában fekete ritkábban fehér vezeték. B – kék, G – zöld, R – piros vezeték.

led controller bekötése

Ez a termékünk általában egyedi ID azonosítóval van ellátva, ami azt jelenti, hogy a távirányító és a vezérlő egy kóddal működik. Vagyis több ilyen készülék egy helyiségben történő felhasználása esetén sem fogják egymást vezérelni. Fontos hogy a távirányító csak az adott vezérlőt működteti. Az ID azonosító fel van tüntetve mind a távirányítón mind a vevő egységen. Tekintse meg rádiós és infrás led szalag vezérlőinket.

 A távirányítón húsz nyomógombot találhatunk. A bal felső sarokban mindjárt a napocska fel és napocska lefelé nyíllal jelzett fényerőszabályzó gombok foglalnak helyet, melyeket nyomva tartva folyamatosan, nyomkodva pedig lépésről lépésre erősíthetjük, vagy gyengíthetjük LED fényforrásunk fényét. Mindjárt mellette a Play/Stop gomb. Ez a későbbiekben ismertetett módokat állítja meg, és indítja el. Mikor megállítjuk, a szalagon előzőleg beállított szín jelenik meg. Tehát ha pirosan világít a LED szalag, elindítunk egy tetszőleges programot és megnyomjuk a Stop gombot, akkor visszatér a fix piros fény. Jobbra tőle a rikító piros színű ki és bekapcsoló helyezkedik el a már jól ismert piktogrammal.
 Az alábbi mezőben található nyolc gombbal a gyártó által beprogramozott fix, statikus színeket csalogathatunk elő, név szerint a következőket: piros, zöld, kék, fehér az első sorban, narancs és citromsárga, világos kék vagy cián és lila a másodikban.
 Végül a mód gombok maradtak. Ezek balról jobbra a következők. Auto: Mind az öt módot használja egymás után. Vagyis a soron következő programok közül mindet egymás utáni sorrendben váltogatja. Jump3: A három fő szín ugrál átmenet nélkül (piros, zöld, kék) Fade3: A fő színek fokozatosan váltanak át egymásba. Flash: Ki-be kapcsolva villog és váltogatja a színeket. Jump7: A fehér kivételével az összes szín követi egymást átmenet nélkül (piros, zöld, kék, narancs, citrom, cián, lila) Fade7: Az előbbi színek átmenetesen követik egymást. A Speed+ és Speed- gombok segítségével a módok (programok) sebességét állíthatjuk, gyorsíthatjuk és lassíthatjuk. Érdekesség, hogy az infrás vezérlővel ellentétben itt külön gombok szerepelnek erre a célra. Az olcsóbb infrás vezérlőkön ezt a szerepet a fényerőszabályzó gombokkal oldották meg.