Az RGB+CCT távirányító kettő darab AAA elemmel működik, gombjai fentről le és balról jobbra a következők: on/off gomb ki- és bekapcsolja a vezérlőt. Bekapcsoláskor mindent onnan folytat, ahol kikapcsoláskor abbahagyta. Az érintős szín és színhőmérsékleti skála segítségével beállíthatjuk, hogy a kiválasztott zónára programozott szalag milyen színt, vagy színhőmérsékletet mutasson, ha csak egy színhőmérsékletet tud a szalagunk, akkor csak fényerőt állíthatunk vele. Elég csak rábökni a tetszőleges színre, de az ujjunkat lassan a skálán húzogatva is állíthatjuk. A led szalag szép lassan fogja változtatni a fényét, nem azonnal ugrik.
„1”, „2”, „3”, „4” zóna gombok. Ezekkel kapcsolhatjuk az egyes zónákat. Röviden megnyomva bekapcsoljuk, vagy a már bekapcsolt zónák közül kiválasztjuk az éppen vezérelni kívántat. Hosszan, kb. két másodpercig nyomva pedig kikapcsoljuk a kiválasztott kört. Kis napocskával csökkenthetjük a fényerőt, nagy napocskával növelhetjük azt. Röviden nyomogatva összesen tíz szint között állíthatjuk a fényerőt, hosszan nyomva precízebben szabályozhatjuk. „CCT” gomb segítségével fehér szín jelenik meg, és csak ebben a módban állíthatjuk, hogy melegebb, vagy hidegebb fényt szeretnénk, ha csak egy színhőmérsékletet tud a szalagunk, akkor csak fényerőt állíthatunk. Az „RGB” pedig színes módba állítja a vezérlőt, és keverhetjük ki a hangulatunkhoz megfelelő színt a szalagon.
A bal alsó gomb (három karika) rövid megnyomásával a dinamikus módot hozhatjuk elő, vagy a következő módra léphetünk. Ha hosszan nyomjuk meg, kb. két másodpercig, akkor folyamatosan halad körbe a színskálán. Dupla nyíl dinamikus RGB módban rövid nyomásra sebességet növel, tíz szint lehetséges, ha két másodpercig nyomra tartjuk, akkor visszaugrik az alap sebességre. Statikus RGB módban a színeket váltogatja egymás után fehérrel keverve, tizenegy szint lehetséges, ha nyomva tartjuk egy és hat másodperc között, akkor 256 színt váltogat egymás után.
„S1”, „S2” gombok alá egyedi beállításokat menthetünk, és egy gombnyomásra elő is tudjuk hívni. A tetszőlegesen beállított szín, vagy színhőmérséklet és fényerő mellett nyomjuk meg hosszan, kb. két másodpercig a kiválasztott mentés számot (pl.: S1). Innentől kezdve, ha ezt a gombot röviden megnyomjuk, a mentett beállításokra áll a szalag mindaddig, amíg hasonló módon más nem mentünk erre a gombra.
Az RGB+CCT vezérlőn balról jobbra haladva először találhatunk „Push Switch „IN” és „-” feliratot és a megfelelő sorkapcsokat fali kapcsolóhoz. Csak megfelelő gyengeáramos kapcsolót használhatunk!
„Input - +” csatlakozási pontok a betápláláshoz. Ügyeljünk rá, hogy csak 12V és 24V közötti a led szalag üzemi feszültségének megfelelő egyenáramú (DC) tápegységet használhatunk.
„Match” nyomógomb a programozáshoz.
A vezérlő másik oldalán először két pozitív polaritású csatlakozási pontot találunk. Mindegy melyiket használjuk, csak az egyszerűség kedvéért van duplázva, ha két led szalagot kötnénk be.
A következő öt (negatív pólus) sorkapocs alá köthetünk RGB, RGBW és RGB+CCt led szalagot is, de egyszerre két szalagot is csatlakoztathatunk, mondjuk egy RGB-t és egy fehéret, vagy CCT-t. Ezeket nyugodtan kombinálhatjuk, csak az üzemi feszültségre figyeljünk, tehát vagy csak 12V, vagy csak 24V üzemű szalagokkal próbálkozhatunk.
Beüzemelése és használata egyszerű, és közel megegyezik a többi zónás vezérlőével.
Elsőként csatlakoztassuk led szalagunkat a feliratnak megfelelő csatlakoztatási ponthoz, tehát R alá a szalag piros, G alá a zöld, B alá a kék szálát, ezt általában szín azonos vezetékkel jelölik, majd egy csavarhúzó segítségével rögzítsük azt, WW alá a meleg fehér, CW felirat alá a hideg fehér szálat, melyet többnyire sárga és fehér vezetékekkel különböztetnek meg. A tápegységből érkező „+” és „-” szálakat rögzítsük az Input azonos kapcsai alá. Itt is csavarhúzó segítségével erősíthetjük a vezetékeket. Ha ipari tápegységet használunk külön vezetékre is szükségünk lehet, az többnyire nem tartozék. A tápegység kiválasztásánál vegyük figyelembe a csatlakoztatott led szalag fogyasztását úgy, hogy legalább 20%-kal nagyobb teljesítményű, egyenáramú trafót választunk!
Miután meggyőződtünk arról, hogy mindent a megfelelő helyre kötöttünk, csatlakoztassuk a tápegységet a hálózatra és helyezzük feszültség alá a rendszerünket. A vezérlő(k) programozása is nagyon egyszerű. Válasszuk ki az első zónára programozandó vezérlőt és nyomjuk meg a „match” gombot. Ekkor a mellette található visszajelző led kéken villog, jelezve hogy programozható állapotban van. Ez öt másodpercig tart, ennyi időnk van elvégezni a szinkronizálást. A távirányító kiválasztott zóna gombját, például az 1-est nyomjuk le hosszan, három másodpercig, majd engedjük fel és meg is van. Ellenőrizzük, hogy tudjuk e vezérelni a szalagot, ha igen akkor mindent jól csináltunk, ha nem, akkor kezdjük újból onnan, hogy megnyomjuk a „match” gombot.
Ha több vezérlőt is rá szeretnénk programozni erre a zónára, akkor szépen egymás után programozzuk fel őket. (match megnyom – „1” nyomva tart – 3 másodperc múlva elenged) Több kör esetén is ugyanígy kell eljárni, csak a „2”, „3” vagy „4” gombot kell nyomni.
Ha törölni szeretnénk az egyik vezérlő beállításait, akkor öt másodperci tartsuk lenyomva a vezérlő „match” gombját. Így az adott eszköz memóriájából törlődik minden beállított távirányító minden zónája.
Fontos megemlíteni továbbá, hogy egy vezérlőt több tárirányítóval is vezérelhetünk, csak azt is rá kell tanítani a fent említett módon.